Domů » LPS Hromosvody » Bytové domy

Bytové domy

Bytové domy – Stavba bytových domů se neobejde bez různých bezpečnostních prvků. Mnozí si jako bezpečností prvky představí mříže na dveřích, avšak mnohem důležitější je obyčejný hromosvod. Na první pohled vodič spojený se zemí, ve skutečnosti nepostradatelný prvek, za který budete při bouřce vděční. Bytové domy jsou zpravidla opatřeny hned několika hromosvody, které celkově snižují riziko toho, že blesk, který udeří do konkrétního domu, bude poškozen. Proto se nesmí na důležitost těchto jednoduchých, ale přesto velmi praktických prvků, zapomínat.

  • Soustavy pro bytové domy
  • Realizace i správa je záležitostí specialistů

Dobře sestavený hromosvod bude plnit svou funkci velmi dlouho. Ačkoliv pravděpodobnost, že blesk udeří právě do domu, kde se hromosvod nenachází, je velmi nízká, není vyloučená. A protože nikdo nechce riskovat úder blesku, je dobré tuto levnou ochranu proti elektrickým výbojům nainstalovat.

Hromosvod jako takový může být realizován hned několika způsoby. Moderní norma ČSN EN 62 305 však jasně hovoří o tom, jaký způsobem mají být tyto prvky umístěné a jaké mají být jejich základní vlastnosti:

  • Hromosvod musí být umístěný na každých 15 metrech obvodu střechy
  • Zemní odpor může dosahovat maximální 15 Ohmů
  • Revize je nutné provádět každé 4 roky

Dříve byla v platnosti norma ČSN 34 1390, která byla o něco mírnější. Tato přísnější norma však není ničím špatným, ba naopak. Ochrana bytových domů musí být vždy na vysoké úrovni, a proto jsou k dispozici materiály, které mohou dům ochránit i z dlouhodobého hlediska, čímž může být například i měď, která je však z materiálů určených pro hromosvody takřka ta nejdražší.

  • Revize jako základní prvek spolehlivosti

Aby mohl hromosvod plnit svou funkci bez jediného problému, nesmí majitelé nemovitostí zapomínat na revize. Ty slouží k celkovému ubezpečení a zajištění stoprocentní funkčnosti, a tedy maximální spolehlivosti tohoto ochranného prvku. No a v případě nějakých nejasností nás neváhejte kontaktovat a určitě Vám rádi poradíme nebo odpovíme na Vaše případné dotazy. Bytové domy – Naše společnost si Vám ráda dovolí nabídnout naše poskytované služby v této oblasti revize elektro respektivě vyhrazených elektrických zařízení, elektrospotřebičů ba i hromosvodových soustav na vašich objektech jak jej máte. Pokud budete mít na nás nějaký ten dotaz v této oblasti, tak se na nás neváhejte obrátit a rádi Vám vaše otázky zodpovíme. Můžete nás kontaktovat například prostřednictvím emailu nebo pak i třeba telefonicky. Zkrátka tak jak Vám zrovna bude vyhovovat. Není radno pak takové kontroly a měření elektrické instalace zanedbávat. Pamatujte že prevence prostřednictvím kontroly a údržby je zcela nepochybně základ pro bezpečnou provozuschopnost Vašeho elektrického zařízení či revize hromosvodu. V dnešní době není moc radno podceňovat bezpečnost a to když to vyplívá z různých nařízení vlády a jiných zákonných nařízení. Vždyť jde přeci o Vaší bezpečnost v užívání elektrické instalace. Taková instalace musí být bezpečná a plně provozuschopná. Proto je třeba věnovat jí řádní kontroly a potřebný servis v této oblasti vyhrazených technický zařízení elektro. K pravidelné kontrole a preventivní údržby jsou a mají své důležité opodstatnění. Ostatně budete mít i po starostech ohledně kontrolních úřadů že jste nic nezanedbali.

error: Obsah je chráněn proti kopírování