Domů » Povinnost provozovatele

Povinnost provozovatele

Povinnost provozovatele – Mnoho lidí si myslí, že být v České republice podnikatel nebo majitel nemovitosti, například bytového domu, je hotový zlatý důl a že se tito lidé topí v penězích. Věděli jste ale, že se za tím skrývají také povinnosti a spousta práce? Vezměme si tedy na paškál jeden aspekt, který má provozovatel nemovitosti za povinnost. A tou oblastí bude pečování o stav elektroinstalace ve společných prostorách bytového domu nebo v místě, kde podniká.

  • Jaká je tedy povinnost provozovatele?
  • Zajišťovat pravidelnou revizi elektroinstalací ve společných prostorách a firmách
  • A víte, co všechno byste měli při kontrole revizním technikům předložit? Pokud nechcete nic zanedbat, tak předložte:
  • Projektovou dokumentaci elektrického zařízení odpovídající skutečnému stavu
  • Výchozí revizní zprávu elektrického zařízení
  • Poslední pravidelnou zprávu elektrického zařízení
  • Protokol o určení vnějších vlivů

Tyto povinnosti provozovatele vyplívají ze zákona 250/2021 Sb., s navazující vyhláškou NV č. 190/2022 Sb., obojí s účinností 01.07.2022

např. § 7 odstavec (1)

Vyhrazené elektrické zařízení lze provozovat, pouze pokud jeho stav byl ověřen v souladu s právními a ostatními předpisy k zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci provedenou prohlídkou, zkouškou, kontrolou a revizí, které byly provedeny ve lhůtách stanovených řádem prohlídek, údržby a revizí podle odstavce 5, který musí být pro tentoúčel zpracován.

Je jasné, že pokud je revidované zařízení staré, tak často dokumentace zkrátka chybí. To nic nemění na skutečnosti, že revizní technici z naší společnosti odvedou dobře svou práci. Provozovatel však musí spolupracovat. Podívejte se na naše internetové stránky, kde se můžete dozvědět další, podrobnější informace o našich službách. Kontaktujte nás, domluvte se přímo na rozsahu vámi požadovaných prací a my vám samozřejmě sdělíme, co všechno je potřeba vykonat, aby bylo české legislativě a také bezpečnosti elektroinstalace učiněno za dost.

Je nebezpečné ignorovat nebo se pokoušet obcházet zákon a nařízení vlády, protože pak provozovateli hrozí velmi vysoké pokuty, které mohou dosáhnout až k částce dva miliony korun. A to už rozhodně není pakatel, co říkáte?

Podívejte se tedy k nám, na náš web a zajistěte si včas naše služby, získáte tak na svou stranu skutečné odborníky s mnohaletou praxí a bohatými zkušenostmi v revizích a opravách elektroinstalací. Proto se na nás neváhejte obrátit s nějakým tím Vaším dotazem a mi se budeme snažit Vám co nejrychleji odpovědět jak jen budeme moct. A to vše k Vaší maximální spokojenosti. Povinnost provozovatele – Naše společnost si Vám ráda dovolí nabídnout naše poskytované služby v této oblasti revize elektro respektive vyhrazených elektrických zařízení, elektrospotřebičů ba i hromosvodových soustav na vašich objektech jak jej máte. Pokud budete mít na nás nějaký ten dotaz v této oblasti, tak se na nás neváhejte obrátit a rádi Vám vaše otázky zodpovíme. Můžete nás kontaktovat například prostřednictvím emailu nebo pak i třeba telefonicky. Zkrátka tak jak Vám zrovna bude vyhovovat. Není radno pak takové kontroly a měření elektrické instalace zanedbávat. Pamatujte že prevence prostřednictvím kontroly a údržby je zcela nepochybně základ pro bezpečnou provozuschopnost Vašeho elektrického zařízení či revize hromosvodu. V dnešní době není moc radno podceňovat bezpečnost a to když to vyplívá z různých nařízení vlády a jiných zákonných nařízení. Vždyť jde přeci o Vaší bezpečnost v užívání elektrické instalace. Taková instalace musí být bezpečná a plně provozuschopná. Proto je třeba věnovat jí řádní kontroly a potřebný servis v této oblasti vyhrazených technický zařízení elektro. K pravidelné kontrole a preventivní údržby jsou a mají své důležité opodstatnění. Ostatně budete mít i po starostech ohledně kontrolních úřadů že jste nic nezanedbali.

error: Obsah je chráněn proti kopírování