Domů » Termo měření

Termo měření

Termo měření – V současné době pokročilých technologií je dostupná celá řada měřicích a diagnostických zařízení. Mezi velmi oblíbená zařízení revizních techniků patří měřící přístroje, které mohou odhalit případné vady skrze větší zahřátí vodiče či určité části elektroinstalace.  Z výše uvedených výhod můžete pochopit, že takové měření je pro zjišťování aktuálního stavu vodičů, jističů či starých elektrospotřebičů velmi efektivní. Důležitost takového měření je založena na odhalení možných závad, které by jinak musel revizní technik zjišťovat jinými způsoby, a to často i invazivními metodami. Zatímco u nových elektrospotřebičů či realizovaných elektroinstalací problém přehřívání vodičů odpadá, u starých zařízení to není možné vyloučit. Často jde o materiály, které již nevyhovují současným standardům nebo podlehly degradaci v takové míře, že není možné zajistit stoprocentní fungování daného vodiče. Od toho slouží termo kamery, které po velmi krátké době mohou zjistit, jak na tom daná elektroinstalace je, a to bez ohledu na to, zdali jde o vodiče položené na zemi nebo zazděné v příčce. Stejně tak je možné kontrolovat i elektrospotřebiče, zdali v nějakém uzlu vodičů nedochází k přehřívání, což by mohlo způsobit v některých případech dokonce i požár.

Měření elektroinstalací takovým zařízením představuje moderní a velmi šetrný způsob, jak rychle a bez potíží diagnostikovat elektroinstalaci. Revizní technici, kteří pracují s těmito technologiemi, se tak mohou více věnovat samotné diagnostice, a hledání závad mohou z části přenechat těmto zajímavým technologiím, což šetří čas i peníze. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat a velice rádi Vám odpovíme co nejlíp k vaší spokojenosti. Je mnoho způsobů jak nás kontaktovat.

  • Jaké jsou výhody termo měření?
  • Jedná se o nejrychlejší způsob zjištění stavu vodičů a celé elektroinstalace
  • Jde o kompletně ne invazivní metodu – nic není nutné bourat, trhat ani řezat
  • Je možné odhalit i složitější závady na základě rozbory teplot
  • Měření zaznamená i velmi malé odchylky od normálních teplot

Termo měření – Naše společnost si Vám ráda dovolí nabídnout naše poskytované služby v této oblasti revize elektro respektive vyhrazených elektrických zařízení, elektrospotřebičů ba i hromosvodových soustav na vašich objektech jak jej máte. Pokud budete mít na nás nějaký ten dotaz v této oblasti, tak se na nás neváhejte obrátit a rádi Vám vaše otázky zodpovíme. Můžete nás kontaktovat například prostřednictvím emailu nebo pak i třeba telefonicky. Zkrátka tak jak Vám zrovna bude vyhovovat. Není radno pak takové kontroly a měření elektrické instalace zanedbávat. Pamatujte že prevence prostřednictvím kontroly a údržby je zcela nepochybně základ pro bezpečnou provozuschopnost Vašeho elektrického zařízení či revize hromosvodu. V dnešní době není moc radno podceňovat bezpečnost a to když to vyplívá z různých nařízení vlády a jiných zákonných nařízení. Vždyť jde přeci o Vaší bezpečnost v užívání elektrické instalace. Taková instalace musí být bezpečná a plně provozuschopná. Proto je třeba věnovat jí řádní kontroly a potřebný servis v této oblasti vyhrazených technický zařízení elektro. K pravidelné kontrole a preventivní údržby jsou a mají své důležité opodstatnění. Ostatně budete mít i po starostech ohledně kontrolních úřadů že jste nic nezanedbali. – Národní elektrotechnický předpis

error: Obsah je chráněn proti kopírování