Domů » Termo měření

Termo měření

Termo měření

Termo měření

Termo měření

V současné době pokročilých technologií je dostupná celá řada měřicích a diagnostických zařízení. Mezi velmi oblíbená zařízení revizních techniků patří měřící přístroje, které mohou odhalit případné vady skrze větší zahřátí vodiče či určité části elektroinstalace.  Z výše uvedených výhod můžete pochopit, že takové měření je pro zjišťování aktuálního stavu vodičů, jističů či starých elektrospotřebičů velmi efektivní. Důležitost takového měření je založena na odhalení možných závad, které by jinak musel revizní technik zjišťovat jinými způsoby, a to často i invazivními metodami.

Zatímco u nových elektrospotřebičů či realizovaných elektroinstalací problém přehřívání vodičů odpadá, u starých zařízení to není možné vyloučit. Často jde o materiály, které již nevyhovují současným standardům nebo podlehly degradaci v takové míře, že není možné zajistit stoprocentní fungování daného vodiče. Od toho slouží termo kamery, které po velmi krátké době mohou zjistit, jak na tom daná elektroinstalace je, a to bez ohledu na to, zdali jde o vodiče položené na zemi nebo zazděné v příčce. Stejně tak je možné kontrolovat i elektrospotřebiče, zdali v nějakém uzlu vodičů nedochází k přehřívání, což by mohlo způsobit v některých případech dokonce i požár.

Měření elektroinstalací takovým zařízením představuje moderní a velmi šetrný způsob, jak rychle a bez potíží diagnostikovat elektroinstalaci. Revizní technici, kteří pracují s těmito technologiemi, se tak mohou více věnovat samotné diagnostice, a hledání závad mohou z části přenechat těmto zajímavým technologiím, což šetří čas i peníze. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat a velice rádi Vám odpovíme co nejlíp k vaší spokojenosti. Je mnoho způsobů jak nás kontaktovat.

Jaké jsou výhody termo měření?

Jedná se o nejrychlejší způsob zjištění stavu vodičů a celé elektroinstalace

Jde o kompletně ne invazivní metodu – nic není nutné bourat, trhat ani řezat

Je možné odhalit i složitější závady na základě rozbory teplot

Měření zaznamená i velmi malé odchylky od normálních teplot

error: Obsah je chráněn proti kopírování