Domů » LPS Hromosvody » Rodinné domy

Rodinné domy

Rodinné domy

Soustavy pro rodinné domy

Rodinné domy

Rodinné domy

Stavíte nový rodinný dům a nevíte si rady s tím, zdali je nutnost mít hromosvod na svém domě nebo ne? Zatímco na vyšších domech je tento prvek naprosto pochopitelný, v nově vybudované čtvrti plné rodinných domků může hromosvod postrádat svůj význam. I tak by však hromosvody neměly být v žádném případě zanedbávané. Jejich kvalitní konstrukce může ochránit dům před neočekávaným výbojem elektrické energie, který se při bouřce předpoklad na sto procent zkrátka nedá. Stále více lidí se však ptá na to, jak je to s legislativou a povinností tento ochranný prvek instalovat.

Důležitý prvek, který zvýší bezpečí

Možná si říkáte, že byste tento prvek mohli zcela vypustit a na jeho instalaci vůbec nemyslet. To byste však udělali velkou chybu, a to nejenom z hlediska vyhlášky, ale také zdravého rozumu. Hromosvod jako takový není drahý, nezabere takřka žádný prostor na Vašem domě a jeho instalace je otázkou několika hodin. Především však jde o velmi levnou ochranu proti bleskům. Mnozí mohou být překvapeni tím, že existuje vyhláška, která říká, že hromosvod musí mít každý objekt, kde existuje riziko zranění osob nebo poškození majetku. Vyhláška 268/2009 Sb. § 36 a stavební zákon 183/2006 Sb. proto zahrnuje i Váš dům, tedy pokud se nachází na kopci nebo mimo ostatní domy.

Vyhněte se rizikům s jednoduchou konstrukcí

Když chcete mít jistotu, že nainstalovaný hromosvod bude plnit svou funkci, není od věci nechat tento prvek zkontrolovat. To můžete udělat i v rámci revize, které jsou pro určité objekty dokonce zákonem dané. Proč tedy nezapomínat na důležitost hromosvodu?

Může ochránit nejenom životy, ale také majetek

Jeho instalace není nic složitého ani časově a finančně náročného

S tímto prvkem se budete při bouřce cítit mnohem bezpečněji

Ochrana domu nezahrnuje jenom opatření proti zlodějům, ale také proti přírodním vlivům. Právě sem hromosvod rozhodně patří, a proto na něj určitě nezapomínejte.

error: Obsah je chráněn proti kopírování