Domů » LPS Hromosvody » Rodinné domy

Rodinné domy

Rodinné domy – Stavíte nový rodinný dům a nevíte si rady s tím, zdali je nutnost mít hromosvod na svém domě nebo ne? Zatímco na vyšších domech je tento prvek naprosto pochopitelný, v nově vybudované čtvrti plné rodinných domků může hromosvod postrádat svůj význam. I tak by však hromosvody neměly být v žádném případě zanedbávané. Jejich kvalitní konstrukce může ochránit dům před neočekávaným výbojem elektrické energie, který se při bouřce předpoklad na sto procent zkrátka nedá. Stále více lidí se však ptá na to, jak je to s legislativou a povinností tento ochranný prvek instalovat.

  • Soustavy pro rodinné domy
  • Důležitý prvek, který zvýší bezpečí

Možná si říkáte, že byste tento prvek mohli zcela vypustit a na jeho instalaci vůbec nemyslet. To byste však udělali velkou chybu, a to nejenom z hlediska vyhlášky, ale také zdravého rozumu. Hromosvod jako takový není drahý, nezabere takřka žádný prostor na Vašem domě a jeho instalace je otázkou několika hodin. Především však jde o velmi levnou ochranu proti bleskům. Mnozí mohou být překvapeni tím, že existuje vyhláška, která říká, že hromosvod musí mít každý objekt, kde existuje riziko zranění osob nebo poškození majetku. Vyhláška 268/2009 Sb. § 36 a stavební zákon 183/2006 Sb. proto zahrnuje i Váš dům, tedy pokud se nachází na kopci nebo mimo ostatní domy.

  • Vyhněte se rizikům s jednoduchou konstrukcí

Když chcete mít jistotu, že nainstalovaný hromosvod bude plnit svou funkci, není od věci nechat tento prvek zkontrolovat. To můžete udělat i v rámci revize, které jsou pro určité objekty dokonce zákonem dané. Proč tedy nezapomínat na důležitost hromosvodu?

  • Může ochránit nejenom životy, ale také majetek
  • Jeho instalace není nic složitého ani časově a finančně náročného
  • S tímto prvkem se budete při bouřce cítit mnohem bezpečněji

Ochrana domu nezahrnuje jenom opatření proti zlodějům, ale také proti přírodním vlivům. Právě sem hromosvod rozhodně patří, a proto na něj určitě nezapomínejte. Naše společnost si Vám ráda dovolí nabídnout naše poskytované služby v této oblasti revize elektro respektivě vyhrazených elektrických zařízení, elektrospotřebičů ba i hromosvodových soustav na vašich objektech jak jej máte. Pokud budete mít na nás nějaký ten dotaz v této oblasti, tak se na nás neváhejte obrátit a rádi Vám vaše otázky zodpovíme. Můžete nás kontaktovat například prostřednictvím emailu nebo pak i třeba telefonicky. Zkrátka tak jak Vám zrovna bude vyhovovat. Není radno pak takové kontroly a měření elektrické instalace zanedbávat. Pamatujte že prevence prostřednictvím kontroly a údržby je zcela nepochybně základ pro bezpečnou provozuschopnost Vašeho elektrického zařízení či revize hromosvodu. V dnešní době není moc radno podceňovat bezpečnost a to když to vyplívá z různých nařízení vlády a jiných zákonných nařízení. Vždyť jde přeci o Vaší bezpečnost v užívání elektrické instalace. Taková instalace musí být bezpečná a plně provozuschopná. Proto je třeba věnovat jí řádní kontroly a potřebný servis v této oblasti vyhrazených technický zařízení elektro. K pravidelné kontrole a preventivní údržby jsou a mají své důležité opodstatnění. Ostatně budete mít i po starostech ohledně kontrolních úřadů že jste nic nezanedbali.

error: Obsah je chráněn proti kopírování