Domů » LPS Hromosvody » Ostatní objekty

Ostatní objekty

Ostatní objekty

Soustavy pro ostatní provozovny

Ostatní objekty

Ostatní objekty

Průmyslové haly, sklady či třeba komerční objekty. Ačkoliv nejde o nemovitosti, které jsou dlouhodobě obývány lidmi, i tak je nutné zajistit stoprocentní spolehlivosti hromosvodů. Tyto ochranné prvky mohou objekt poměrně spolehlivě ochránit před elektrickým výbojem, který v určitých případech může založit požár. Právě požáry jsou největším rizikem pro různé komerční či průmyslové objekty, neboť se v takových objektech zpravidla nachází majetek velké hodnoty, jehož zničení by znamenalo katastrofu.

Přenechejte hromosvody specialistům

Ať už stavíte nebo již spokojeně vedete nějakou firmu, je důležité stále myslet na to, jak jsou hromosvody důležité. Kromě jejich prvotní instalace se však nesmí zapomínat na pravidelné revize. Ty jsou z hlediska funkčnosti těchto prvků mimořádně důležité, a proto se stala jejich realizace povinností. Revize hromosvodů je nutné provádět standardně každé čtyři až pět let. U určitých objektů je to však poněkud jinak, jde o lhůtu dvou let. Jedná se o tyto objekty:

Objekty s prostory a prostředím vystavené nebezpečí výbuchu

Objekty konstruované ze stavebních hmot, které spadají do stupňů hořlavosti C1, C2, C3

Je zřejmé, že do takových objektů budou spadat především průmyslové objekty. Je proto důležité mít se na pozoru a hlídat si termíny revizí. Špatně provedená nebo dokonce vůbec neprovedená revize může znamenat obrovský problém, kterému byste se vystavovat neměli.

Není to jen o průmyslových objektech

Kromě průmyslových objektů je nutné myslet také na školy, kulturní centra a další instituce, kde se shromažďuje větší množství osob. I zde platí nutnost provádět revize, a o to s větší náležitostí, neboť je zde mnohem větší riziko zranění osob při nekvalitně realizované ochraně před výboji elektrické energie. Naštěstí jsou k dispozici technici, kteří Vám s celou problematikou hromosvodů rádi pomohou. A když budete potřebovat něco vědět nebo na něco odpovědět tak nás neváhejte kontaktovat a rádi Vám odpovíme na vaše případné dotazy.

error: Obsah je chráněn proti kopírování