Domů » LPS Hromosvody » Ostatní objekty

Ostatní objekty

Ostatní objekty – Průmyslové haly, sklady či třeba komerční objekty. Ačkoliv nejde o nemovitosti, které jsou dlouhodobě obývány lidmi, i tak je nutné zajistit stoprocentní spolehlivosti hromosvodů. Tyto ochranné prvky mohou objekt poměrně spolehlivě ochránit před elektrickým výbojem, který v určitých případech může založit požár. Právě požáry jsou největším rizikem pro různé komerční či průmyslové objekty, neboť se v takových objektech zpravidla nachází majetek velké hodnoty, jehož zničení by znamenalo katastrofu.

  • Soustavy pro ostatní provozovny
  • Přenechejte hromosvody specialistům

Ať už stavíte nebo již spokojeně vedete nějakou firmu, je důležité stále myslet na to, jak jsou hromosvody důležité. Kromě jejich prvotní instalace se však nesmí zapomínat na pravidelné revize. Ty jsou z hlediska funkčnosti těchto prvků mimořádně důležité, a proto se stala jejich realizace povinností. Revize hromosvodů je nutné provádět standardně každé čtyři až pět let. U určitých objektů je to však poněkud jinak, jde o lhůtu dvou let. Jedná se o tyto objekty:

  • Objekty s prostory a prostředím vystavené nebezpečí výbuchu
  • Objekty konstruované ze stavebních hmot, které spadají do stupňů hořlavosti C1, C2, C3

Je zřejmé, že do takových objektů budou spadat především průmyslové objekty. Je proto důležité mít se na pozoru a hlídat si termíny revizí. Špatně provedená nebo dokonce vůbec neprovedená revize může znamenat obrovský problém, kterému byste se vystavovat neměli.

  • Není to jen o průmyslových objektech

Kromě průmyslových objektů je nutné myslet také na školy, kulturní centra a další instituce, kde se shromažďuje větší množství osob. I zde platí nutnost provádět revize, a o to s větší náležitostí, neboť je zde mnohem větší riziko zranění osob při nekvalitně realizované ochraně před výboji elektrické energie. Naštěstí jsou k dispozici technici, kteří Vám s celou problematikou hromosvodů rádi pomohou. A když budete potřebovat něco vědět nebo na něco odpovědět tak nás neváhejte kontaktovat a rádi Vám odpovíme na vaše případné dotazy. Ostatní objekty – Naše společnost si Vám ráda dovolí nabídnout naše poskytované služby v této oblasti revize elektro respektive vyhrazených elektrických zařízení, elektrospotřebičů ba i hromosvodových soustav na vašich objektech jak jej máte. Pokud budete mít na nás nějaký ten dotaz v této oblasti, tak se na nás neváhejte obrátit a rádi Vám vaše otázky zodpovíme. Můžete nás kontaktovat například prostřednictvím emailu nebo pak i třeba telefonicky. Zkrátka tak jak Vám zrovna bude vyhovovat. Není radno pak takové kontroly a měření elektrické instalace zanedbávat. Pamatujte že prevence prostřednictvím kontroly a údržby je zcela nepochybně základ pro bezpečnou provozuschopnost Vašeho elektrického zařízení či revize hromosvodu. V dnešní době není moc radno podceňovat bezpečnost a to když to vyplívá z různých nařízení vlády a jiných zákonných nařízení. Vždyť jde přeci o Vaší bezpečnost v užívání elektrické instalace. Taková instalace musí být bezpečná a plně provozuschopná. Proto je třeba věnovat jí řádní kontroly a potřebný servis v této oblasti vyhrazených technický zařízení elektro. K pravidelné kontrole a preventivní údržby jsou a mají své důležité opodstatnění. Ostatně budete mít i po starostech ohledně kontrolních úřadů že jste nic nezanedbali.

error: Obsah je chráněn proti kopírování