Přípojky

Přípojky – Ať už v domácnosti, v provozně nebo třeba průmyslu, přípojka tvoří první člen elektroinstalace v daném objektu. Jedná se o spojovací člen mezi dílčí elektroinstalací a velkým celkem – rozvodnou sítí. V ohledu realizace přípojky platí určitá nařízení, která říkají, jakým způsobem má být přípojka k objektům osazována, popřípadě v jakém prostředí se má nacházet nebo třeba jak má vůbec vypadat.

 

 

  • Nechejte realizaci na specialistech
  • Součástí přípojky je takzvaná hlavní domovní pojistková skříň. Jedná se o skříň, která je zabudovaná do země, dostupná z veřejného místa, osazená veškerým potřebným vybavením a elektroinstalačními prvky.
  • Veřejně přístupné místo je důležité proto, aby bylo možné ovládat přípojku i při nepřítomnosti majitele objektu. Proto můžete přípojky vidět zabudované do plotů kolem rodinných domů nebo před panelovými domy.
  • Elektro přípojka je vždy napojena na nízké napětí od distributora, který taktéž kontroluje, zdali nedochází k neoprávněným odběrům elektrické energie. Proto jsou přípojky, respektive přípojkové skříně či elektroměry, povětšinou zaplombovány, čímž se eliminuje riziko neoprávněného vniku a změny elektroinstalace.
  • Kdo je majitele a kdo to všechno zaplatí?

Přípojky – Při realizaci nového rodinného domu si lidé často myslí, že budou muset platit i přípojku elektrické energie. To však není až taková pravda, neboť financování přípojky má na starosti dodavatel elektrické energie. Tohle však neplatí pro případy, kdy si chce nechat přípojku zhotovit například firma nebo je taková přípojka zhotovována pro jiné aplikace než pro domácnosti. Taktéž může někoho napadnout otázku, kdo je majitelem takové přípojky a kdo se o ni musí starat? Vlastníkem je jednoduše ten, kdo přípojku zafinancoval. Stejně tak se musí vlastník postarat o provoz tohoto zařízení, což obnáší i opravy a případná opatření proti riziku zranění či poškození majetku. Naše poskytované služby se snažíme směřovat k Vaší spokojenosti tak aby jste byly spokojeni a zároveň se dodržely platné normy čsn a platný legislativní rámec předepsaný zákony a vládou.

error: Obsah je chráněn proti kopírování