Domů » News » Revize elektrospotřebičů v domácnosti není jednou za čas od věci

Revize elektrospotřebičů v domácnosti není jednou za čas od věci

Vzhledem k tomu, že už nějaký ten pátek lidstvo nežije ve století páry, ale většinu našich strojů pohání elektrická energie, je dobré je občas nechat důkladně prohlédnout. Nikdy totiž nemůžete vědět, kdy malé poškození či chyba může přerůst do problému, který bude potřeba řešit. A tomu je vhodné předejít. Hodně lidí se domnívá, že elektro revize se týká pouze firem, ale není to tak úplně pravda. Faktem je, že pokud provozujete živnost, kde používáte stroje poháněné elektřinou, musíte plnit všechny patřičné normy, jinak vás může patřičný úřad případně i pokutovat.

Pro domácnosti toto ale neplatí. Proto valná část českého obyvatelstva na revizi v domácnosti příliš nedbá, což je samozřejmě škoda a také chyba. Stejně jako u nemoci, i v tomto případě je dobré zjistit případné potíže ještě předtím, než se mohou zvrhnout v něco většího. A k tomu slouží právě takováto revize.

Každý má doma celou řadu elektrospotřebičů, které více či méně využívá. A nejde jen počítač, respektive televizní přijímač, ale také o spoustu na první pohled drobností jako jsou třeba varná konvice, tranzistorové rádio nebo třeba mikrovlnná trouba. I problematický fén může konec konců jednou za čas vyhodit pojistky, což je docela dobré připomínka k tomu vyhodit ho do sběrného dvora. Revize je docela rychlá záležitost, při které se zkontrolují nejen samotné spotřebiče, ale zároveň i zásuvky. Jen tak si budete jisti, že vaše přístroje jedou tak jak mají.

Pokud bydlíte v rodinném domku, je vhodné nechat při jednom provést revizi i u hromosvodu. Přeci jen se nejedná o žádnou maličkost, kterou je možné neustále přehlížet. Hromosvod, který nefunguje, může být smrtící pastí. To, že se po něm ještě nikdy nesklouzl blesk ještě neznamená, že se tak nemůže stát v budoucnu. Neriskujte a nechte si ho prohlédnout rovnou se svými elektrospotřebiči.

error: Obsah je chráněn proti kopírování