Domů » News » Pravidelná kontrola elektro přístrojů

Pravidelná kontrola elektro přístrojů

I taková zdánlivá banalita, jako je pravidelná revize elektrických přístrojů může odhalit takové závady, které by mohly způsobit až závažné problémy. U různých typů subjektů je revize elektrických přístrojů povinná ze zákona, a to v různých časových intervalech, které jsou závislé podle konkrétního prostředí. V běžném suchém prostředí postačuje revize 1x za 5 let, ve velkém vlhku a teple je pak nutné jejich provedení 1x ročně.

Povinné pravidelné elektro revize ve firmách a institucích

Kde všude je povinnost provádění elektro revizí? Ve firmách a institucích, kterým ukládá povinnost provádění pravidelných revizí elektro zařízení zákon, v případě nesplnění této povinnosti hrozí finanční postih. Revize může být dvou typů – výchozí a pravidelná. Ta výchozí se provádí v novostavbách po jejich kolaudaci. Pravidelná revize pak probíhá ve stanovených časových úsecích a je povinná pro firmy a bytové domy, školy, mateřské školy a ubytovací zařízení apod.

Jak je to s revizemi a kontrolami v domácnostech

I přesto, že pravidelné provádění revizí elektrických zařízení v domácnostech není pro jejich majitele povinností, i přesto se vyplatí je jednou za čas pro jistotu nechat provést. Tímto tak můžete snadno přejít spoustě problémů a nepříjemnostem, které by mohly v případě závady vzniknout. V případě jejich závady totiž hrozí úrazy a požáry.

Široká nabídka revizních služeb

Využijte možnosti obrátit se na zkušenou a spolehlivou firmu s dlouholetou praxí v tomto oboru s působností po celé České republice. Poskytujeme širokou nabídku služeb v oblasti revize elektro přístrojů, elektrospotřebičů, elektrických a průmyslových strojů nebo také hromosvodů. Neváhejte nás v případě vašeho zájmu kontaktovat přes poptávkový formulář, do kterého zadáte vaše požadavky na provádění prací a také kontaktní údaje.

error: Obsah je chráněn proti kopírování