Domů » News » Nezapomínejme na revize

Nezapomínejme na revize

Na využívání elektřiny jsme u nás všichni zvyklí. Máme za naprosto samozřejmé, že kdykoliv potřebujeme využít nějaký spotřebič, který je právě touto energií poháněn, stačí stisknout vypínač nebo zasunout zástrčku do zásuvky a máme to, co chceme mít. Ale takové dokonalé služby pochopitelně nemusí mít všichni z nás. A problémy s elektřinou nespočívají ani zdaleka jenom v tom, že někdy dojde při řádění živlů k jejímu výpadku, který má obvykle jen časově omezené trvání. Potíží, které můžeme s elektřinou mít, je daleko víc.

Určitě už každý z nás někdy nějaké ty problémy zažil. Nejčastěji došlo třeba k prasknutí žárovky, případně dosloužila zářivka, někdy vypadl jistič nebo se spálila pojistka. A co jsme v takových případech udělali? Náprava mohla být jednoduchá a někdy jsme se s ní vypořádali i sami, a život šel dál.

Ale ne všechny problémy, které s elektřinou souvisejí, bývají takto banální. Když dojde k poškození elektroinstalace nebo nějakého spotřebiče, může to mít klidně i fatální následky. A tady už jdou žerty stranou. S tím už bychom si neměli zahrávat, protože kdo ví, zda by to nakonec nebylo to poslední, s čím bychom si ještě v životě zahrávali.

A jak si zajistit bezpečnost? Jak se postarat o to, abychom se svých nebo třeba i pracovních elektrických spotřebičů nemuseli bát? Je to vlastně velice jednoduché. Stačí zkrátka nepodceňovat revize elektroinstalace a elektrických zařízení, která máme. Stačí si prostě zvát odborníky, kteří to vše odborně prověří. Protože tito vědí, jak má co vypadat a fungovat, a odhalí tak potenciální rizika dříve, než nám tato stačí ublížit.

Zatímco my laikové žijeme v domnění, že je všechno v nejlepším pořádku, kdo ví, jak se věci mají a co v elektrických zařízeních začíná hrozit! A je rozhodně lepší pozvat si elektrikáře na revizi zbytečně, než litovat toho, co nám elektřina neměla napáchat, ale napáchala.

error: Obsah je chráněn proti kopírování