Domů » News » Jak zabezpečit elektrické spotřebiče a rozvody před dětmi

Jak zabezpečit elektrické spotřebiče a rozvody před dětmi

Zásuvky – jedna z prvních věcí je děti poučit o nebezpečí, které se v zásuvkách skrývá, ale rozhodně u toho nezůstávejte, děti potřebují zkušenost a možná, že vám neuvěří, dokud si to nevyzkouší. Nenechávejte raději nic náhodě a nevyužívané zásuvky zakryjte plastovým bezpečnostním krytem. 

Co není vidět, nikoho neláká – děti jsou nesmírně zvídavé a mohou je lákat i prodlužovací šňůry a kabelové rozvody, nedbale vedené po podlaze. Prodlužovačky bývají nejslabším článkem i v domácnostech, které prošly kompletní rekonstrukcí včetně elektroinstalace, a majitelé se tu domnívají, že se nemůže nic stát. Před malými dětmi musíte bezpodmínečně veškeré kabely umístit do lišty, pod omítku, do spáry pod mezi kobercem a zdivem. Zároveň se ujistěte, že se nikde prodlužovačka neohýbá pod velmi ostrým úhlem nebo není skřípnutá nábytkem či dveřmi.

Zabezpečte koupelnu – kombinace elektrického proudu a vody je smrtící, zvláště pak pro malé děti. V koupelně byste neměli mít žádný spotřebič zapnutý, ani vypnutý, s přívodním kabelem v zásuvce bez dozoru a pro jistotu všechny věci v koupelně uzamykejte.

Zabezpečte kuchyň –  některé spotřebiče volně položené v kuchyni také mohou představovat pro děti nebezpečí, jako je např. toustovač nebo mixér. Snažte se dávat tyto předměty dětem z dosahu, např. do horních skříněk, kam nemohou snadno dosáhnout.

Spotřebiče i rozvody si nechte zkontrolovat

Pro bezpečnost vašich dětí i tu vaší byste měli dbát na pravidelné revize domácích spotřebičů i elektro rozvodů, zejména kvůli nebezpečí zkratů a závadám na uzemnění. Jestliže podceníte revidování topení, rozvodů vody či odpadu, nic zásadně nebezpečného se nestane, maximálně budete řešit havarijní situaci úniku vody nebo neprůchodnost odpadů, ale skryté závady u elektřiny mohou skončit požárem a pochopitelně i smrtelnými úrazy. 

error: Obsah je chráněn proti kopírování