Domů » News » Elektřina není jen užitečná

Elektřina není jen užitečná

O elektřině víme především to, že jde o energii, která je námi lidmi hojně využívána. Život bez ní bychom si snad už ani nedokázali představit. Vždyť kolik jenom využíváme spotřebičů, které jsou právě touto energií poháněny! Na kolika jenom různých místech si touto svítíme nebo třeba i topíme! A její uplatnění je ještě mnohem širší.

Ale stejně tak víme, nebo bychom aspoň měli vědět, i to, že může být elektrický proud i naším nepřítelem. A to nemluvím ani zdaleka jenom o elektrických křeslech, jež se využívala a někdy dodnes využívají k popravám. Zabít nebo zranit nás mohou i elektrická zařízení, u nichž to nepatří v žádném případě k jejich zamýšleným funkcím. Stačí třeba i jenom opotřebovaná izolace, poškozený drát nebo nějaká porucha a na problémy je zaděláno. Když totiž někde přeskakují jiskry, není to rozhodně úsměvné. Takové výboje mohou i způsobovat požáry, i zabíjet. A pokud poruchy způsobí jenom přerušení dodávky proudu, můžeme často mluvit spíše o štěstí.

Ale elektrická zařízení nebývají vždy dokonalá. A i když si je pořídíme v perfektním stavu, nemusí být taková napořád. Dochází k opotřebení, k poruchám… A kdo to podcení, lehce na svou chybu doplatí.

Ale zodpovědní lidé si obvykle nemusí zoufat ani se klepat strachy. Ti si totiž zajistí u odborníků revize elektroinstalace a dalších zařízení, která mají co do činění s elektřinou, a díky tomu mohou být v klidu. Protože se při takových revizích přijde obvykle včas na hrozící rizika a těmto se tak dá předejít. Což je v zájmu každého z nás, kdo elektřinu využívá. Tedy vlastně nás všech.

Kdo revize elektrických zařízení nepodceňuje, ten žije daleko bezpečněji. Má jistotu, že mu bude vše elektrické, co má, fungovat, a také se nemusí bát, že ho zraní nebo i zabije nějaký výboj, ke kterému by mohlo u vadných zařízení pod proudem lehce dojít.

error: Obsah je chráněn proti kopírování