Domů » News » Co se kontroluje v rámci elektro revize ve firmách

Co se kontroluje v rámci elektro revize ve firmách

Elektrické rozvody a koncové prvky

V každé firmě se v první řadě začíná s revizí elektroinstalace, tedy kabelových rozvodů, rozvodné skříně a koncových prvků – zásuvek, vypínačů a rozvodných krabic. Zde může docházet k celé řadě závad viditelných, ale zejména skrytých, které odhalí až měřicí přístroje. Kontrola revizního elektrikáře se zaměřuje i na prodlužovací šňůry a montážní kabelové rozvody o větších délkách navinuté na bubnech.

Stroje, přístroje a nářadí

Tam, kde se nejedná pouze o kanceláře, se kontroluje veškeré vybavení firem a dalších subjektů, co má co do činění s elektrickým proudem z rozvodné sítě. Jsou to například strojírenské stroje a zařízení ve výrobních provozech, zámečnické dílny a údržba, strojní mechanismy v autoservisech, zařízení v chemickém, potravinářském a farmaceutickém průmyslu, vybavené lékařských ordinací, obchodů a provozoven.

Domácí spotřebiče

Většina firem disponuje i vybavením pro zaměstnance, které je běžným standardem, podobně jako v domácnostech. V kancelářích i ve výrobě nebo ve skladových prostorách lidé používají varné konvice, plotýnkové vařiče, přímotopné panely a ohřívače vzduchu, ventilátory, klimatizace, kávovary, topinkovače, chladničky, mikrovlnné trouby atd. Mezi domácí spotřebiče také patří i vysoušeče vlasů v kadeřnictví anebo masážní či depilační přístroje v kosmetických salonech.

Svítidla

Součástí revizí je také prověřování světelných okruhů a svítidel. Řadíme sem svítidla stropní a nástěnná, orientační, nouzová a také různé druhy osvětlovací techniky v kancelářích či prodejnách, např. bodové žárovky, dekorační světla ve vitrínách a výlohách, stolní lampičky, zářivková tělesa, osvětlení akvárií a terárií ve zverimexech, přenosná montážní svítidla pro autodílny či lakovny atp. Svítidel a osvětlovacích těles je celá řada a mohou být příčinou úrazu nebo požáru.

error: Obsah je chráněn proti kopírování