Domů » Revize elektro » Elektroinstalace » Rodinné domy

Rodinné domy

Rodinné domy – Stavba domu neobnáší jenom vymyslet vhodný půdorys domu, napojit hlavní části domu na inženýrské sítě, či vybrat správná okna nebo nábytek, ale také vymyslet elektro instalaci, která bude fungovat nanejvýše spolehlivě a bezpečně. Navrhnout a následně sestrojit takovou elektroinstalaci není nic jednoduchého, a to především v atypicky řešených domech.

Pro menší i větší rodinné domy

Realizace elektroinstalace v rodinných domech obnáší vytvořit projekt, který bude splňovat nejenom samotné normy, ale také zásady správné instalace rozvodů. Pro odborníky to znamená správně natáhnout veškeré vodiče, vhodně umístit rozvodnou skříň, ale také řídit se zásadami při osazování zásuvek a vypínačů. Zákazníky pak zajímá především to, jak bude elektroinstalace vypadat, a to ve smyslu elektroinstalačních prvků v podobě zásuvek, vypínačů a dalších. Z hlediska bezpečnosti je nutné myslet na to, aby veškeré ovládací a pojistné prvky elektroinstalace byly volbě dostupné. Zatímco v bytových jednotkách jsou tyto prvky umístěny nejčastěji ve veřejně přístupných místech, například ve společné chodbě, u rodinných domů to může být z vnějšku domu. Odborníci musíte také elektroinstalaci přizpůsobit samotným požadavkům zákazníka. To znamená navrhnout elektroinstalaci tak, aby v případě potřeby bylo možné rychle a bezpečně vyměnit pojistky či přepnout jističe. Proto je doporučováno nechat si elektroinstalaci provádět odborníky, kteří ji budou realizovat s ohledem na následné používání či pohodlné provedení revize.

Svépomocné řešení nemusí být výhodné

Láká Vás svépomocné řešení? Zamyslete se nad tím, zdali máte precizní znalosti norem, zásad a způsobů, jak sestavit elektroinstalaci. Svépomocné řešení totiž s sebou nese mnoho rizik:

Bezpečnostní riziko v podobě špatně zapojených vodičů

Uživatelské riziko v ohledu nevhodně umístěných ovládacích prvků

Administrativní riziko pro případné nehody a vyplácení pojistného

error: Obsah je chráněn proti kopírování