Domů » Revize elektro » Elektroinstalace » Průmyslové zóny

Průmyslové zóny

Průmyslové zóny – V průmyslových zónách jsou kladeny mnohem vyšší nároky na kvalitu a spolehlivost elektro instalací, než je tomu v případě bytových jednotek nebo menších provozoven. Mohou za to především případná rizika, která plynou z nemožnosti používat elektrický proud. V současné době se elektrická energie využívá ve všech odvětvích průmyslu, a to vždy ve větším měřítku. Proto je naprosto nepřípustné, aby se kvůli špatně realizované elektroinstalaci musela zastavit například celá výrobní linka.

Ucelený systém rozvodů elektrické energie

Vysoké nároky nejsou kladeny jen z důvodu spolehlivosti, ale také z důvodu bezpečí. V průmyslu jsou zařízení, jejíž hodnota je mnohem vyšší než hodnota vybavení v domácnostech. Stejně tak se v průmyslu pohybuje často mnohem více osob, což je další důvod pro to, aby elektroinstalace byla realizována vždy těmi nejkvalitnějšími způsoby.

Co se týče průmyslu, málokdo si uvědomuje, že některá zařízení používaná v průmyslu nemohou být připojena ke standardnímu napětí 230 V, které se používá v zásuvkách v domácnostech. Některá zařízení potřebují jiné napětí, některé zase vyšší hodnoty proudu. Proto musí elektroinstalace splňovat mnoho zásad, které se odráží nejenom v normách či vyhláškách.

Precizní návrh je základem

Průmyslové zóny – Pokud chcete rekonstruovat výrobní halu nebo dokonce stavět novou, bude lepší obrátit se na specialisty, kteří mají s tímto odvětvím dostatečné zkušenosti. Tým odborníků, který se specializuje pouze na domácnosti, nemůže zaručit stoprocentní kvalitu elektroinstalací v průmyslových zónách, a to už jen z důvodu velkých rozdílů mezi elektroinstalacemi v domácnosti a v průmyslu.

Proč je elektroinstalace v průmyslu tak náročná?

Na elektroinstalaci je závislý chod velmi drahých zařízení

Riziko požárů či závad je mnohem vyšší než v domácnostech

V průmyslu se mísí několik druhů prostředí, a to i ta nebezpečná

error: Obsah je chráněn proti kopírování