Bytové jednotky

Bytové jednotky – V bytových domech a bytových jednotek zpravidla najdete větší množství bytových jednotek. Každý dům má jiné rozvržení těchto bytových jednotek, z čeho vyplývá i jiné řešení rozvodů vody nebo elektrické energie. Bytové jednotky se svou elektroinstalací liší jen v několika ohledech od elektroinstalací v rodinných domech. Elektroinstalace tak jako v rodinných domech, i bytové jednotky zahrnují mnoho prostorů, které jsou od sebe odlišeny jak prostředím, tak provozem samotných místností. Od toho jsou odvíjeny nároky a požadavky na provádění elektroinstalací, případě revizí:

 

  • Kuchyně – zpravidla větší množství používaných elektrospotřebičů
  • Koupelny – vlhké prostředí = vyšší nároky na ochranu a umístění elektroinstalačních prvků
  • Obývací prostory – nutné zajistit pohodlné a bezpečné používání elektroinstalace

Každá bytová jednotka musí mít vlastní rozvodnou skříň, kde budou umístěny jističe či jiné ochranné prvky. Samotné jističe musí být umístěny tak, aby osoba poučená mohla v případě potřeby jističe vrátit do funkční polohy, případě vyměnit pojistky. To znamená kvalitní zakrytování, které bude v dostatečné výšce, aby se tak zamezil přístup dětí nebo obecně osob nepoučených.

  • Na estetiku se nesmí zapomínat

Zákazníci, kteří si objednají realizaci elektro instalace, jsou stále náročnější. Zpravidla totiž chtějí, aby výsledek elektroinstalace nejenom spolehlivě fungoval, ale také dobře vypadal. To znamená zvolit správné elektroinstalační prvky v podobě zásuvek a vypínačů, které budou celkově ladit k designu daného interiéru. Taktéž se nesmí zapomínat na vhodný počet těchto prvků, a to zpravidla zásuvek, které někdy mohou chybět. To platí zejména pro kuchyně či pracovny, kde se předpokládá větší množství zapojených elektrospotřebičů. Bytové jednotky – Z těchto požadavků je možné usoudit, že bude rozumnější nechat realizaci elektroinstalace na odbornících. Ti mají s realizacemi dennodenní zkušenosti, a proto nemá cenu trápit se realizací svépomocí nebo s přáteli, což ve výsledku nemusí přinést nic dobrého. V našem případě se snažíme našim zákazníkům nabídnout maximální služby k jejich spokojenosti a bezpečí. V Případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

error: Obsah je chráněn proti kopírování