Bytové domy

Bytové domy – jako jsou panelové nebo cihlové činžovní domy, musí splňovat poměrně náročné požadavky na kvalitu elektroinstalace. Protože každý bytový dům zahrnuje mnoho bytových jednotek, je nutné zajistit fungování každé bytové jednotky nezávisle na ostatních, a proto je nutné precizně zrealizovat základ, kterým bude základní rozvod v celém domě. Tento rozvod musí odolat případným výpadkům v samotných bytových jednotkách, případě také rizikům z hlediska požárů či jiného nebezpečí. Proto jsou kladeny na elektroinstalace tohoto typu mimořádně náročné požadavky. V ohledu jejich realizace jsou však odborné týmy velmi zkušení, a proto je každá elektroinstalace realizována s minimálním rizikem následných závad či problémů.

  • Řešením je tým odborníků

Při stavbě nových bytových domů se musí na rozdíl od rodinného domu přemýšlet s ohledem na všechny byty, které se v daném domě nachází. Ačkoli jsou povětšinou jednotlivé elektroinstalace velmi podobné, je nutné každou zrealizovat velmi pečlivě. Ještě větší nároky jsou kladeny na společné prostory, ve kterých je možné najít rozvodnu pro celý dům. Ta musí být navržena tak, aby v případě jakékoliv závady bylo možné závadu rychle najít a odstranit. Nefunkčnost základního rozvodu totiž ovlivní celý dům, což může být i několik desítek domácností.

  • Elektroinstalace nejenom v bytových jednotkách zahrnují hned několik rozdílných prostor, jako například:
  • Společné prostory – volně přístupné, umístění hlavních jističů, rozvodů apod.
  • Prostory s vlhkým prostředím – koupelny, umývárny, sušárny či bazény
  • Místnosti s větším počtem elektrospotřebičů – kuchyně či různé pracovny nebo dílny

Bytové domy – Pro realizaci, opravy či zkrátka zásady do elektroinstalace je nutné znát nejenom obecné zásady, ale především elektro normy, které určují, jak má být s těmito prvky domů nakládáno. Jen osoba odborně znalá může provádět zásady, v opačném případě je nutné počítat minimálně s poškozením stávající funkce, v horším případě se zraněním nebo jinou škodou na majetku. A proto se na nás neváhejte obrátit s jakýmkoliv dotazem v této oblasti revizí.

error: Obsah je chráněn proti kopírování