Domů » Lhůty revize elektroinstalace

Lhůty revize elektroinstalace

Lhůty revize elektroinstalace – Přemýšleli jste o tom, v jakých intervalech a vlastně proč je nutné provádět elektro revize? Co se týče jednotlivých úseků elektroinstalací, je to velmi různé. Zatímco některé oblasti vyžadují revize velmi časté, a to například co půlroku, někde je to naopak velmi volné a stačí revizi provést jednou za několik let. Je samozřejmé, že tam, kde je rizikovější prostředí pro provoz elektroinstalace, bude potřeba provádět revize častěji.

Je nutné se těmito lhůtami řídit. V opačném případě vám hrozí pokuta, v horších případech zranění anebo poškození majetku. Je tedy lepší se těmto rizikům vyhnout pravidelnými revizemi. Ty zajistí nejenom spolehlivou a bezproblémovou funkci dané elektroinstalace, ale i váš osobní klid.

 

  • Jaké lhůty revize elektroinstalace můžete očekávat?
  • Vlhké prostředí – 3 roky
  • Zděné obytné a kancelářské budovy – 5 let
  • Prozatímní staveniště – půl roku
  • Elektrospotřebiče (jednou za tři měsíce až 1x za dva roky)
  • Lhůty revizí hromosvodů – 2 roky

Lhůty revize elektroinstalace – Naše společnost si Vám ráda dovolí nabídnout naše poskytované služby v této oblasti revize elektro respektive vyhrazených elektrických zařízení, elektrospotřebičů ba i hromosvodových soustav na vašich objektech jak jej máte. Pokud budete mít na nás nějaký ten dotaz v této oblasti, tak se na nás neváhejte obrátit a rádi Vám vaše otázky zodpovíme. Můžete nás kontaktovat například prostřednictvím emailu nebo pak i třeba telefonicky. Zkrátka tak jak Vám zrovna bude vyhovovat. Není radno pak takové kontroly a měření elektrické instalace zanedbávat. Pamatujte že prevence prostřednictvím kontroly a údržby je zcela nepochybně základ pro bezpečnou provozuschopnost Vašeho elektrického zařízení či revize hromosvodu. V dnešní době není moc radno podceňovat bezpečnost a to když to vyplívá z různých nařízení vlády a jiných zákonných nařízení. Vždyť jde přeci o Vaší bezpečnost v užívání elektrické instalace. Taková instalace musí být bezpečná a plně provozuschopná. Proto je třeba věnovat jí řádní kontroly a potřebný servis v této oblasti vyhrazených technický zařízení elektro. K pravidelné kontrole a preventivní údržby jsou a mají své důležité opodstatnění. Ostatně budete mít i po starostech ohledně kontrolních úřadů že jste nic nezanedbali.

error: Obsah je chráněn proti kopírování