Domů » Elektro revize platnost

Elektro revize platnost

Elektro revize platnost – Myslíte si, že provedená kontrola elektro revize platnost je nekonečná? Tohle je velký omyl, na který spoléhá mnoho majitelů nejrůznějších objektů. Pokud nechcete mít problémy se zákony, určitě byste se měli nechat informovat o intervalech, které pro jednotlivé typy revizí platí. V současnosti je nutné rozlišovat nejenom tyto objektu, který má být revidován, ale také je nutné přihlédnout k prostředí, ve kterém se tento objekt nachází nebo k jakým účelům je určen.

  • Vždy je nutné vycházet z norem

Pro revize elektroinstalací je základním dokumentem ČSN norma s číslem 331500 a 332000-6 ed.2, kde je možné najít veškeré informace o tom, co taková revize musí obnášet a jakým způsobem je ji nutné provádět. Samotná doba platnosti elektro je poté následující:

  • 5 let jako obecný interval
  • 4 roky pro venkovní osvětlení
  • 3 roky pro koupelny, bazény, prostory fontán atd.
  • 2 roky pro prostředí se zvýšeným nebezpečím výbuchu nebo požáru
  • 1 rok pro parkovací místa karavanů v kempech

Taková platnost revizní kontroly a měření jak to vlastně je se určitě ptáte? No to je celkem i jednoduché například na bydlení platí lhůta takové revize jedenkrát za pět let a to podléhá taktéž například bytovým jednotkám, rodinným domům a jiné takové podobné. Ale takové hotely, apartmány a jiné obdobné jsou už pod lhůtou jedenkrát za tři roky už. Pak pod tyto lhůty spadají i vzdělávací centra jako jsou základní školy, střední školy a tak podobně. U hromosvodů tam je to trochu zas jinak. Záleží jaký objekt to je a jakým vlastnostem podléhá a z jaké stavební skladby vlastně je. Elektro revize platnost – Naše společnost si Vám ráda dovolí nabídnout naše poskytované služby v této oblasti revize elektro respektivě vyhrazených elektrických zařízení, elektrospotřebičů ba i hromosvodových soustav na vašich objektech jak jej máte. Pokud budete mít na nás nějaký ten dotaz v této oblasti, tak se na nás neváhejte obrátit a rádi Vám vaše otázky zodpovíme. Můžete nás kontaktovat například prostřednictvím emailu nebo pak i třeba telefonicky. Zkrátka tak jak Vám zrovna bude vyhovovat. Není radno pak takové kontroly a měření elektrické instalace zanedbávat. Pamatujte že prevence prostřednictvím kontroly a údržby je zcela nepochybně základ pro bezpečnou provozuschopnost Vašeho elektrického zařízení či revize hromosvodu.

error: Obsah je chráněn proti kopírování