Domů » Elektro revize nouzové osvětlení

Elektro revize nouzové osvětlení

Možná si říkáte, že nouzové osvětlení musí splňovat naprosto stejné požadavky jako klasické osvětlení, neboť se přeci jedná o stejnou elektroinstalaci, která je zavedená pro celý objekt. Pokud však jde o elektro revize nouzové osvětlení, je nutné vzít v potaz, že nouzové osvětlení je využíváno především ve chvíli, kdy všechno ostatní nefunguje. Už jen z tohoto je možné vidět důležitost takovýchto revizí. Na základě těch je možné uznat, že objekt bude dobře vybaven i tehdy, když bude probíhat požár nebo se stane jakákoliv jiná nehoda.

Nepodceňujte pravidelné kontroly

Pokud jde o dodržování intervalů kontrol, zde by se je mělo dodržovat dvakrát tak přísněji. Stačí jedno zaváhání a v případě obtíží je možné očekávat velké problémy. Na druhou stranu nejsou revize těchto zařízení, jakkoliv složité, ale je nutné rozlišovat hned několik typů těchto revizí:

Výchozí

Pravidelné

Mimořádné

Dílčí

Co například takové elektrické zařízení jako je vlastně osvětlení únikových zón či chceteli únikových prostror jak to vlastně s nimi je? Taková revize či kontrola nouzáků je z pravidla jedenkrát za rok. Dělá se funkční test jestli takové osvětlení vůbec funguje svítí a reaguje. Z pravidla je důležité aby nouzák svítil minimálně po dobu šedesáti minut na vlastní bateriový zdroj. Dále by se měl k takovému to zařízení vést provozní deník kde se zapisují měsíční funkční kontroly takové malé testy a zkoušky. Takové revize jsou důležitá hlavně zhlediska BOZP nebo z hlediska požárníků.

error: Obsah je chráněn proti kopírování